Як створити фотокнигу і де її надрукувати?

Хороша фотокнига – більше, ніж надруковані фотографії. Це ваші спогади, зворушливі моменти та живі емоції.
Атмосферна фотокнига передасть ваші почуття і викличе приємні асоціації. Тому альбом можна зробити самостійно, вклавши в нього любов і частинку своєї душі.
Якщо ж ви хочете отримати щось особливе, модне і неповторне, замовте оформлення фотокниги в студії «Счастье».

Яку фотокнигу можна створити?

Існує кілька варіантів фотокниг, які відрізняються між собою способом друку, типом палітурки, видом паперу і кількістю сторінок.

Види фотокниг:

 • Поліграфічна – сторінки друкуються на крейдованому папері цифровим способом і збираються в блок. Можна зробити ламинацию, додати м’яку або тверду обкладинку, а також виготовити книгу на основі шкіри та шкірозамінника.
 • Класична – печать страниц на фотобумаге высокого качества фотохимическим способом. В основе разворота может быть пластик или картон толщиной более 0,5 мм. При изготовлении обложки используются современные материалы с разными видами отделки. Книга открывается на 180°.
 • Слімбук – фотографії друкуються на тонкому якісному фотопапері фотохімічном способом. Листи дуже гнучкі і не деформуються. В основі розвороту – спеціальний склад без пластикового чи картонного прошарку. Книга відкривається на 180 °.
 • Полібук – друк на крейдованому папері цифровим способом з можливістю ламінації. Можна зробити м’яку або тверду обкладинку. Сторінки перегораються на 180 °.
 • Планшети являють собою слімбук з 1-2 розворотами. Сторінки друкуються цифровим способом на крейдованому папері або фотопапері і кріпляться до обкладинки.

Як створити фотокнигу самостійно?

Створення фотокниги – захоплюючий процес, який передбачає втілення в життя креативних ідей і рішень.

Книгу можна зробити своїми руками за допомогою шаблонів і онлайн-ресурсів.

Для цього необхідно:

 • вибрати формат книги (розміри, обкладинка, палітурка та ін.);
 • підібрати стиль і кольорову гаму (відповідно до тематики фотокниги);
 • розставити фотографії за розмірами і хронологією (це повинні бути знімки, об’єднані однією темою – поїздка на море, весілля, випускний, народження дитини і т.д.);
 • продумати підписи до фото (спогади, які підходять за змістом, афоризми, вірші і т.д.);
 • вибрати рамки та інші декоративні елементи (якщо ви хочете прикрасити сторінки книги або зробити на чомусь акцент).

Щоб створити фотокнигу онлайн, спочатку треба обрати тему. Саме від тематики буде залежати оформлення книги.

11 популярних варіантів:

 1. Весільна фотокнига – стильне оформлення весільних фото. Допоможе дбайливо зберігати спогади про один із найважливіших днів у вашому спільному житті.
 2. Вагітність та / або виписка з пологового будинку – перша і найбільш зворушлива фотокнига в житті вашої дитини. Передаватиме емоції, пов’язані з першими днями малюка.
 3. Дитяча фотокнига – скарбничка спогадів про перші кроки, посмішку і слова вашої дитини. Тут можна розповісти про захоплення та вміння малюка.
 4. Випускні фотокниги – яскраве нагадування про дитсадовське, шкільне або університетське життя. Нестандартні знімки будуть передавати більш живі емоції, ніж традиційний набір фотографій однокласників / одногрупників. Тому перед створенням і друком книги можна провести цікаву фотосесію.
 5. Книга подорожей – це не тільки фотографії місць, в яких ви побували, а ще й емоції та враження від самої поїздки.
 6. Змагання. Спортивні змагання – це завжди видовищно і хвилююче. Фотокнига збереже пам’ять про тріумф перемоги, досягнення або яскраві моменти змагань.
 7. Свята та вечірки – це може бути подарунок ювілярові, який розповість історію його життя, або збірник спогадів про цікаву подію чи нестандартне привітання.
 8. Портфоліо. Таку книгу можна створити для моделей, фотографів, інших творчих особистостей і бізнесменів, які хочуть показати свої роботи.
 9. Хобі та інтереси. . Фотобук, що відображає ваші інтереси. Може бути створений як для власного задоволення, так і з метою додаткового заробітку.
 10. Презентації. Фотокнига представляє собою ефектний каталог продуктів компанії, що містить інформацію про товари і послуги.
 11. Фотокнига мрії – альтернатива мапам мрій, які створюються з метою візуалізації своїх бажань.

Фотокнига онлайн: 10 етапів створення

Щоб отримати гарну і стильну фотокнигу, треба попрацювати. Слід продумати деталі, правильно розставити акценти і пройти крізь всі етапи.

Що слід зробити, працюючи над фотокнигою?

 • Поставити мету. Спочатку треба зрозуміти, навіщо вам фотокнига – готуєте подарунок, хочете створити каталог товарів і послуг, або ж це будуть ваші спогади, призначені для показу вузькому колу людей.
 • Вибрати програму для створення фотобука. Можна скористатися шаблонами і онлайн-конструкторами або зробити книгу в Photoshop.
 • Визначитися з типом фотокниги. Вид книги залежить від її тематики, кількості фотографій та фінансових можливостей.
 • Обрати тему. Тематика і зміст книги важливі для її оформлення.
 • Відібрати фотографії. Слід вибрати не просто кращі знімки, а відповідні до теми. Фото повинні виглядати гідно і передавати потрібні емоції – від першої до останньої сторінки.
 • Впорядкувати знімки. Після відбору фотографій, їх слід розкласти згідно вашої історії. Розгляньте всі фото, поділіть їх на групи і подивіться, які з них будуть добре виглядати на одному розвороті.
 • Підібрати макет верстки. Експериментуйте і спробуйте різні варіанти розміщення фото. На розвороті може бути один знімок або 2-3.
 • Вирішити, чи потрібен текст. Коментарі до фото та цитати по темі – необов’язковий елемент. Пам’ятайте, що текст створює баланс і допомагає «розбавити» знімки. Він доповнює історію і вносить родзинку, але не варто друкувати банальні фрази і перевантажувати ними сторінки книги.
 • Вибрати обкладинку. Обкладинка – обличчя фотокниги, тому вона повинна бути приємною та якісною.
 • Створити електронну версію книги. Після вибору всіх складових слід зібрати книгу. Готовий макет можна роздрукувати або залишити тільки в електронному вигляді.

Які програми використовувати?

 • Photovisi – російськомовний онлайн-ресурс з великою кількістю шаблонів для створення колажів і можливістю вибору макетів відповідно до обраної тематики. Можна додавати елементи декору, змінювати розміри і колір фону. Необхідно завантажити фото у програму, обробити їх, внести зміни, а потім зберегти готовий колаж.
 • ОформиФото – зручний редактор. Програма пропонує великий вибір рамок і шаблонів. Тут можна також зробити шарж і веселе фото з цікавим оформленням. Є функція завантаження колажу в соціальні мережі.
 • Фотофанія – онлайн-ресурс з безліччю ефектів і фільтрів для редагування. Програма пропонує інструменти для створення анімованих колажів. Спочатку слід вибрати варіант оформлення, потім завантажити фото, додати опис і створити колаж. Зображення можна змінити, зберегти і відправити в соцмережі. Цей ресурс постійно доповнюється новими шаблонами.
 • Принтлер – безкоштовний онлайн-сервіс. Можна вибрати колір обкладинки, обробити кожен розворот і переглянути готову фотокнигу. Програма дозволяє експериментувати з розташуванням знімків та їх розмірами. Можна вибрати наявні в бібліотеці зображення або завантажити свої фотографії. Для роботи в редакторі потрібна реєстрація.

Фотокниги: шаблони для створення

Існує велика кількість програм і ресурсів для створення колажів і фотокниг. Користуючись готовим шаблоном, ви легко створите свій особливий альбом.

Є редактори, в яких можна працювати онлайн, і такі, які необхідно завантажити перед роботою. Якщо ви збираєте фотокнигу вперше, використовуйте прості програми з великим каталогом шаблонів.

З якими редакторами можна працювати?

 • HP Photo Creations – має близько 1800 шаблонів для обробки фото і картинок, а також створення колажів. Це сервіс, який дозволяє вносити зміни в дизайн.
 • Scrapbook Flair – гарне рішення для новачків. Це безкоштовна програма з великим набором інструментів для редагування.
 • Wondershare Photo Collage – легкий у використанні редактор, які має шаблони, фоторамки та інші елементи.
 • Adobe Photoshop – популярна програма, що дозволяє створювати різні графічні об’єкти. Новачкам краще не використовувати цей редактор.
 • Event Album Maker – ресурс, що допомагає створити якісні фотокниги. Це універсальна програма для верстки альбомів.
 • Dg Foto Art – відмінний сервіс для професійних фотографів, що дозволяє створювати цікаві і гарні колажі.
 • Adobe InDesign – інструмент для професійних фотографів. Щоб почати роботу в програмі, її необхідно завантажити.

Фотокнига, яку можна безкоштовно створити за допомогою редакторів і шаблонів, вимагає уваги до деталей. Щоб отримати яскравий і стильний варіант, треба буде попрацювати.

15 рекомендацій щодо оформлення фотокниги:

 1. На одній сторінці слід розмістити одну фотографію, а на розвороті має бути максимум три знімки.
 2. Щоб підкреслити важливість фото, залиште навколо нього вільний простір.
 3. Якщо ви хочете зробити акцент, помістіть фото на контрастний фон.
 4. Рекомендується робити проміжки між знімками – так вони краще читаються.
 5. Кілька фото, що стоять поруч, слід вирівнювати по верхній лінії, щоб не розсіювати увагу людини, яка дивиться книгу.
 6. Дві фотографії, які стоять поруч, розглядаються як одне ціле, тому необхідно стежити за смисловими зв’язками між ними.
 7. Якщо ви хочете помістити на розворот 3 фото, зробіть один знімок головним, а два інших – додатковими.
 8. Розворот може бути кольоровим.
 9. Обираючи колір фону, відштовхуйтесь від основного відтінку на фото, і виберіть більш світлий або темний тон.
 10. Іноді на фон можна покласти фотографію, але у такому випадку глядач повинен помітити її в останню чергу.
 11. Легкі та світлі знімки краще розмістити у верхній частині сторінки, а темні – в нижній.
 12. Погляд головного героя книги на фото повинен бути спрямований всередину розвороту.
 13. Якщо ви збираєтеся зробити написи, пам’ятайте, що краще розміщувати біля фото невеликі текстові блоки і невеликий текст. Слова повинні бути без помилок та одруків.
 14. Розмір фотокниги може бути будь-яким, але рекомендується робити не більше 20 розворотів – цього достатньо, щоб розкрити тему. Не можна допустити, щоб глядач втомився від перегляду.
 15. Фотографії необхідно розташовувати таким чином, щоб лінія на стику сторінок не проходила по обличчю людини.

Якщо у вас є час і бажання, можете створити фотокнигу своїми руками, а потім роздрукувати її в друкарні або фотостудії. А щоб отримати сучасний і красиво оформлений унікальний екземпляр, звертайтеся до професіоналів.

Замовити фотокнигу зі стильним оформленням ваших спогадів можна у фотостудії «Счастье». Зробити це легко – зателефонуйте або залиште заявку на сайті.

Дизайнери врахують всі ваші побажання і створять для вас фотокнигу щастя.

← НАЗАД ДО ПЕРЕЛІКУ